in

Bu Bebekleri Görünce Şok Olacaksınız! Mutasyon Sonucu Meydana Gelen 5 Bebek

1- Dünyanın En Küçük Bebeği

21 Hafta 6 GünlükAmillia Taylor 24 Ekim 2006 tarihinde 21 hafta 6 günlük iken dünyaya geldi. O güne değin 23 haftalık gebelik döneminden önce anne karnından çıkarılan hiçbir bebek yaşayamamıştı, fakat Amillia yaşam mücadelesinde galip çıktı. Doğumdan sonra kendi kendine nefes almaya çalışan ve hatta ağlayan bebeği doktorlar birkaç gün boyunca herhangi bir sorun çıkması ihtimaline karşı inceleme altında tutmak istediler. Küçük bebeğin annesi, " Amillia sağlıklı olduğu için çok mutluyum. 1,8 kg doğmuş olmasına rağmen bana tombul geliyor," dedi.


2) 7,75 kg Olarak Dünyaya Gelen Bebek

Sibiryalı bir kadın 2007 yılında 12. çocuğuna hayat verdi, ancak küçük Nadia'nın 7,75 kg oalrak doğmasına çok şaşırdı. 43 yaşındaki anne Tatyana Barabanova "Özel yiyecekler almak için paramız yok, sadece patates, erişte ve domates yedim," dedi ve önceki çocuklarının da 5 kg'dan fazla dünyaya geldiklerini belirtti.


3) Kurbağaya Benzeyen Bebek

Bu tuhaf görünümlü bebek 2006 yılında Charikot'ta doğdu. Boyunsuz bebeğin kafası vücudunun üst kısmına gömülmüş gibi duruyor, sıradışı bir şekilde büyük olan gözleri kelimenin tam anlamıyla yuvalarından fırlamış. Doğduktan 1,5 saat sonra hayata veda eden bebeğin haberi halk arasında hızla yayıldı. Yüzlerce insan onu görebilmek için hastaneye akın etti. Polis, kalabalığı durdurmak zorunda kaldı.


4) Siklopi Bebek

Bu bebek tek gözlü olarak 2006 yılında Hindistan'da doğdu. Hastane çalışanları bu çocuğun durumunun nedenini deneysel kanser ilacına bağlıyor. Hastane tarafından yazılan diğer bir raporda ise kromozal bozukluğun bu duruma yol açmış olabileceği ifade ediliyor. Siklopi olarak bilinen kromozal bozukluk tanısı konulan bebeğin alnının ortasında bir gözü var. Ayrıca burnu yok ve beyninin iki lobu birleşerek tek bir lop halini almış. Bu kadar deformasyon ile birkaç dakikalığına da olsa hayatta kalabilmesi mucize olan bebek doğumdan bir sonraki gün yaşama veda etti.


5) 3 Kollu Bebek

2006 yılında Çin'de üç kollu olarak dünyaya gelen Liu Jungie'nin üçüncü kolu tıpkı diğer kolları gibi gelişmiş. Doktorlar bu duruma çok ender rastlanıldığını söylüyor. Elinda kas ve avuç olmayan bebeğin elinin işlev görebilmesi için uzun süreli fizik tedavisi görmesi gerekti.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by BilioBu

Biliobu.com Sahibi | Sosyal İçerik Platformu!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Yıldırım Çarpmaları Sonucu İnsanların Geldikleri Durumlar

Çocuğunuza Yemek Yedirmek İşkenceye Dönüşüyorsa, Bu İştah Açan Önerileri Dikkate Alabilirsiniz