Gerçek olduğuna inanmakta güçlük çekeceğiniz dünyadaki en ilginç bitkiler

1) Kanayan Diş Mantarı

Farklı farklı isimleri de sahip olan bu mantarın görünüşü oldukça farklıdır. Şeytan dişi, çilekli krema gibi isimlere de sahiptir. Kanayan diş mantarı ismi ise, üzerinde bulunan kırmızı salgıdan meydana gelmiştir. Mantar içerisinde pıhtılaşmayı engelleyen atromentrin içermektedir. Dünya’nın en zehirli bitkileri içerisinde de yer alan kanayan diş mantarı fazlasıyla acıdır. Bu sebeple yenilmezdir


2) Çinli Siyah Yarasa Çiçeği

Bu bitki türü nadir bulunan cinstendir. İsmini ise yarasaya benzeyen görünümünden almıştır. Sıcak hava koşullarına uygun bir bitkidir. Soğuk havalara dayanıklı değildir. Bu bitkiyi yetiştirmek isteyenler soğuk havalarda muhafaza etmelidir. Durum böyle olunca da evde de dışarıda da yetiştirmek uygundur.


3) Bebek Gözü Bitkisi

Bitki ismini birçok göze benzeyen yapraklarından almıştır. Bir sopanın etrafında birçok göz varmış gibi görüntüsü vardır. Bu bitki zehirlidir. Bu sebeple katil gözü olarak da adlandırılır. İnsan için tehlikeli olan bu bitkinin boyu 50 cmdir. Yenildiği taktirde kalp kaslarını rahatlatır ve ölüme sebep olur.


4) Deniz Anemonu Mantarı​

Bu mantar türü belli bir olgunluğa geldikten sonra patlıyorlar. Patlama sonucunda da ortaya kötü bir koku salgılıyorlar. Ortaya çıkan kokuda sinekleri ve böcekleri kendine çekerek üremesini sağlarlar.


5) Elma Pası Mantarı

Görünümü çürümüş bir elmadan kurtçuklar fırlıyormuş ve onlarda paslanmış gibidir. Bu sebeple bitkiye elma pası mantarı denmektedir. Bunun yanında elma ve sedir ağaçlarına saldıran bir mantar türüdür.


6) Buddha’nın Eli

Naranciye ailesine ait bir bitkidir. Görüntüsü ise ele benziyordur. Bunun yanında da Buddha’nın eli denmiştir. Yediveren türlerindendir. Meyve de olgunlaştıkça ve büyüdükçe şekil değiştirir. Soğuk konusunda oldukça hassastır. Bu sebeple sıcak iklimlerde yetişir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here