Yeni uygulamalardan biri olan, hiç duymadığınız kirpik botoksu nedir, nasıl yapılır, zararlı mıdır? İşte bütün sorularınızın cevabı:

Kirpik Botoksu Nedir? 

Kirpik botoksu lifting keratin bakımına ek bir madde olup içeriği; argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler ile kirpikleri güçlendiren ve besleyen, hidrolize keratin bir maske. Besleyici maske, kirpikleri keratin ile doldurarak kirpikleri daha kalın, dolgun ve daha uzun hale getiriyor.

Altı etapta gerçekleşen kirpik botoksu toplam bir saat sürüyor.

Kirpik Botoksu Nasıl Uygulanıyor? 

1 -‘Kirpik Botoks’ unun ilk aşamasında kirpikler temizlenip yağdan arındırılıyor, 
2 – Bu aşamada kişinin kirpiklerine uygun kalıplara kirpikler yerleştirilip aynı zamanda istediği şekil verilerek uzatılıyor. 
3- Üçüncü aşamada kirpiklere keratin desteği veriliyor, 
4- Ardından pigmentlerle rimel görüntüsü veriliyor. 
5- Botoks kolajen ile kirpikler kalınlaştırılıyor. 
6- Ve son aşamadaysa kirpikler vitamin ile besleniyor.

Doğru bakımla etkisi 6-8 hafta sürüyor

Kirpik Botoksu Zarar Verir mi? 

Kirpik botoksu, kirpiklere zarar vermenin aksine keratinle kirpik bakımı yapılmış olur. Dolayısıyla bakımı iyi yapıldığında bir zarar vermez.

Kirpik botoksu uygulamasının 300 TL gibi bir fiyatı bulunuyor.

Uygulama kendi kirpiklerinize yapıldığı için başka bir işlem yapmaya gerek kalmaz. Normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Uygulamayı yaptırmak isteyenler için herhangi bir kısıtlama bulunmamakta. Yoğun ve dolgun kirpiklere sahip olmak isteyen herkes bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabiliyor.

Kirpik botoksu yaptırdıktan sonra 24 saat kirpiklerinize su ve sıvı şeyler değmemesi gerekiyor. Bu süre ne kadar uzarsa etkisi de o kadar uzun oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here