in

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Yüzünüzde Oluşan Sivilce İzleri İçin Doğal Tarifler

Sivilce izleri nasıl geçer? Akne izleri nasıl geçer? Sivilce izleri için maske tarifleri…

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Her insanın belli dönemlerde özellikle de ergenlik çağında yüzünde sivilceler oluşabiliyor. Oluşan sivilceler tamamen geçtikten sonra iz bırakıyor. Kimilerinde kızarıklık tarzı izler olurken kimisinde ise ciltte çukurlaşmalar meydana geliyor. Bunun için tabi ki de öncelikli olan bir cildiye hekimine görünmek olacaktır. Sonrasında ise hekimin verdiği tedaviye ek olarak vereceğimiz maskeleri yaparak cildinizi eski sağlıklı görünümüne kavuşturabilirsiniz. Tedavi süresinde sivilce izlerinin tamamen geçmesi için cildinizle fazla oynamamanız gerekiyor çünkü iz bırakan sivilcelerin en büyük nedeni el ile patlatılmasıdır.

Sivilce (Akne) İzleri İçin Doğal Maske Tarifleri:

1. Maske Tarifi İçin Malzemeler:

  • 1 adet yumurta beyazı
  • 1 çay kaşığı süt
  • 1 çay kaışığı bal

Maskenin Uygulanışı: İlk olarak yumurta beyazını küçük bir kasenin içerisinde köpürünceye kadar çırpın. Sonra bal ve sütüde ekleyerek karıştırın. Önceden doğal bir sabunla yıkamış olduğunuz cildinize hazırladığınız karışımı sürün ve 15dk bekleyin. Soğuk su kullanarak cildinizi durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez olmak üzere cildinizin durumuna göre 2-3 ay kadar uygulayabilirsiniz.

2. Maske Tarifi İçin Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı su

Maskenin uygulanışı: Elma sirkesi ve suyu karıştırdıktan sonra cildinize bir pamuk yardımı ile sürün, yaklaşık yarım saat yüzünüzde bekletin ve soğuk su ile durulayın. Hemen ardından nemlendirici kremle cildinize takviye yapın. Bu maske aşırı yağlı ciltler için geçerli olup hassas ciltlere dikkatli uygulanmalıdır.

3. Maske Tarifi İçin Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı su

Maskenin Uygulanışı: Şekeri suyun içinde iyice erittikten sonra cildinize sürün ve 15dk bekleyin. Ardından soğuk suyla durulayın.

Verdiğimiz maske tariflerini haftada 2 kez uygulayabilirsiniz ve 3 ay kadar devam edebilirsiniz.

Sivilce İzlerini Hızlı Geçirmek İçin Öneriler:

Sivilce izlerini çabucak geçirmek istiyorsanız eğer cildinize düzenli olarak bakım yapmalısınız. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez doğal sabunlarla cildinizi yıkayın ve nemlendirici kremler sürün. Cildinizde çok fazla oynamayın. Özellikle de yeni çıkan sivilceleri patlatmayın bırakın zaten onlar zamanı gelince kendiliğinden patlayacaktır. Verdiğimiz maske tariflerine ek olarak kil maskesi de yapabilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by BilioBu

Biliobu.com Sahibi | Sosyal İçerik Platformu!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kaybedenler Kulübü Yolda Filminin Konusu Ve Vizyon Tarihi

Askere Giderken Alınması Gerekenler Nelerdir? Askerin İhtiyaç Listesi