in

Sosyal Medyaya Daha Güzel Fotoğraflar Atmak İçin İşinize Yarayacak En İyi 6 Photoshop Programı

İnsanlar çoğu zaman sosyal medyaya fotoğraf atmadan fotoğraflarda düzeltme yapmak isterler, işte sizler için derlediğimiz 6 yarayışlı rötuş programı:

1) Enlight​

Bu programda fotoğraftaki tüm renklerin ton eğrisini seçebiliyorsunuz. Klasik kamera ve vintage stili bulunuyor. Renk geçişlerini dilediğinizce yapabilir ve retro hissi yaratmak için fotoğrafa ışık süzmeleri ekleyebilirsiniz. Fotoğraftaki nesneleri küçültüp yeniden biçimlendirebiliyorsunuz. Double Exosure yöntemiyle birlikte fotoğrafın üzerine bir fotoğraf daha ekleyebiliyorsunuz. Yine bir çok ihtiyacınızı karşılayabilecek bir program.

 


2)  Glitche

Oldukça ilginç olan bu program dijital bir çerçevede resimlerinizi sunmanıza olanak sağlıyor, arzu ederseniz fotoğrafınızı hareketli bir gif haline getirebiliyorsunuz. İçeriğindeki efektler başka hiçbir programda yok. Grenli gif, 3 boyutlu fotoğraf, eski televizyon ekranı şeklinde filtreleri var.


3) Mextures

150’den fazla filtresi olan bu uygulamayla adeta filtreler arasında karar veremeyip kafayı yiyeceksiniz. Birden fazla filtre uygulayabilir ya da kendi filtrenizi yaratabilirsiniz.


4) FaceTune

Programın özellikleri o kadar çok ki genel olarak bahsedecek olursak, yüz biçiminizi düzeltebiliyorsunuz, elmacık kemiklerinizi ve kaşlarınızı vurgulayıp burnunuza şekil verebiliyorsunuz. Cildinizi düzeltebilen bu program cilt lekelerinizi veya akne izlerinizi çok kolay bir şekilde kaldırıyor. Yüzünüzü daha aydınlık bir hale sokup göz altınızdaki torbalardan kurtulmanıza yardımcı olmasının yanı sıra dişlerinizi beyazlatıp gülüşünüzü belirgin yapmanıza da imkan sunuyor. Ayrıca yüzünüze bu programla makyaj yapabilir hatta göz renginizi bile değiştirebilirsiniz. Ayrıca arka planı bulanıklaştırıp kendinize odaklayabilme özelliği de mevcut. Programda farklı filtreler de var. Selfie çekmeyi seviyorsanız bu program tam da ihtiyacınız olan şey.


5) VSCO

Vsco ile fotoğrafınızın renk skalasına göre filtreleme yapabiliyorsunuz. Ek filtre paketleri alarak fotoğrafınızın dokusunu da değiştirebilirsiniz. Vintage bir efekt isterseniz gren ekleyebilirsiniz. Derinlik ve renk kontrastını harika yapan bu program kesinlikle telefonunuzda bulunmalı.


6) Whitagram

Bu program ile, Instagrama atmak için çok büyük ya da çok yakından olan fotoğraflarınıza bembeyaz çerçeve ekleyip ekrandaki görüntü boyutunu küçültebilirsiniz. Fotoğrafınızın üzerine yazı yazabilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by BilioBu

Biliobu.com Sahibi | Sosyal İçerik Platformu!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

AŞK’ın Sadece İnsanlara Has Bir Duygu Olmadığını Kanıtlayan 8 Sıcak Fotoğraf :)

Kadınlarla Alışverişe Çıkmak! Bu Çileye Katlanan Erkeklerin Hazin Sonunu Gösteren 6 Fotoğraf