Yüzünüzü aydınlatmak, yüzünüzde beğenmediğiniz bölgeleri koyu renkle kapatıp beğendiğiniz bölgeleri de açık renklerle ön plana çıkarmak için yapılan bu yöntem son zamanlarda çok sık uygulanıyor. Bakalım bu yöntem nasıl yapılıyor?

Doğru teknik ve ürünlerle yüzü ideal görünüme ulaştırma tekniği olarak adlandırılan kontürleme, bir nevi gölge ve ışık illlüzyonu. Yüzde beğenilmeyen bölgelerin koyu renklerle kapatılması, açık renklerle de beğenilen bölgelerin ön plana çıkartılmasını sağlayan bu yöntem ünlüler tarafından da sık sık uygulanıyor.

Yüz şeklinizi tanıdıktan sonra evde kolayca uygulayabileceğiniz contouring’de dikkat etmeniz gereken noktalar;

– Gölgelendirme için iki ton koyu, ışıklandırma için de iki ton açık ürünler seçmelisiniz.

– Gündüz makyajınızda doğal görünüm için toz, gece makyajında ise kalıcılık adına sıvı ürünler seçmeniz gerekiyor.

– Yüzünüzde hangi bölgelerin neye ihtiyacı olduğunu anlamak için gün ışığında elmacık, çene ve burun kemiğinin doğru bir şekilde incelenmesi şart.

Kontürleme Tekniği Yüze Nasıl Uygulanır?

  1. Cildinizi temizleyerek bazınızı hazırlayın.
  1. Daha kalıcı bir makyaj için bazı uygulayın.
  1. Öncelikle geri planda tutmak istediğiniz bölgeleri kapatmaya özen gösterin. Bu bölgelere cildinizden iki ton koyu fondöten uygulayın.
  1. Gölgelendirme işleminden sonra sıra öne çıkartmak istediğiniz bölgeleri aydınlatmada. Burada ise gölgelendirmenin aksine cildinizden iki ton açık kapatıcıyı belirlediğiniz bölgelere uygulayın.
  1. Bronz tonlardaki allığınızı elmacık kemiğinizden kulak bölgenize doğru uygulayın.

Yüz kontürlemede amaç ideal yüz şekli olarak tanımlanan oval yüze ulaşmaktır. Bu nedenle eğer kare şeklinde bir yüze sahipseniz çene ve alın kısımlarınızı gölgelendirmeli, yüz şekliniz üçgen ise alın kenarlarına, uzun yüzde ise saç diplerine kontürleme yapılmalıdır.

Yüz kontürleme nasılş yapılır video:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here